Má mě rád, nemá mě rád: jak správně vybrat kytici

Když někomu darujeme kytici, chceme mu vyjádřit náklonnost. Někdy si ale nejsme jisti, jaký typ kytice zvolit. Pokud ji vyberete s láskou, určitě nic nezkazíte, můžeme Vám ale poradit, pro koho a při jaké příležitosti se různé druhy kytic hodí.

 

Pro koho kytice bude?

Možná jeden z nejdůležitějších faktorů pro výběr květiny je určit, pro koho ji plánujeme koupit. Darované kytice pro babičku, přítelkyni a paní učitelku budou všechny vypadat trochu odlišně.

 

 • Slečna- Mladým slečnám udělá radost např. romantická kytice v jemných tónech (bílé nebo růžové odstíny), růže nebo tulipány. V našich prodejnách také nabízíme trendy flower box, který je populární hlavně u mladších generací.

 

 • Žena- Každá žena ocení jakoukoliv kytici. Největší radost ji uděláte, pokud si vzpomenete na její oblíbenou barvu nebo druh květiny. Kromě toho neuděláte chybu s kyticí míchanou z několika různých druhů květin.

 

 • Babička- Pokud nevíte jaké květiny má ráda, vyberte decentní a především trvanlivější květy, jako je lilie, či karafiát.

 

 • Paní učitelka- Na začátek školního roku volíme menší kytice, kytice na konec školního roku by měly být dokulata vázané, větší a pestřejší. Skvělou alternativou ke klasickým kyticím jsou flower boxy, protože k této kytici nepotřebujete vázu.

 

 • Dítě- Doporučujeme malou kytičku ve světlých tónech doplněnou mašlí.

 

 • Muž- Není potřeba se obávat, že pro muže kytice není vhodná. Z květin může mít radost každý. Pro pány se hodí kytice v jakékoliv barvě nebo pestrobarevná, styly volíme spíše elegantní než romantické. Druh květiny může být také jakýkoliv- vybírejte ze všeho od slunečnice až po modré růže.Při jaké příležitosti kytici darujeme?

Květiny jsou skvělým dárkem při každé příležitosti. Často se však stává, že dorazíme do květinářství a najednou nevíme, co si s výběrem počít. Kromě našich šikovných floristek Vám pomohou i tyto rady.

 

 • K narozeninám- Kytice k narozeninám může mít oblíbenou barvu nebo být z oblíbených květin, může být honosná, míchaná z několika druhů květin nebo větší počet jednoho typu květin. K narozeninám na jaře a v létě se hodí světlejší barvy nebo kytice lučního kvítí

 

 • Svatba- Svatební kytice by měla být vytvořena nevěstě na míru, tak, aby odrážela její osobnost a styl. Měla by ladit s nevěstou, s jejím líčením a barvou vlasů, s typem svatby, se svatebními šaty a se svatebními barvami

 • K výročí- Zvolte kytici s oblíbenou barvou nebo květinou partnera/partnerky nebo něco v romantickém stylu, například červené růže. K výročí svatby doporučujeme stejné květy, jako měla nevěsta v den svatby.

 

 • K ukončení studia- K oslavě konce studia se hodí kytice z oblíbených květin nebo kytice vázaná do výšky postupného tvaru. 

 

 • Pohřeb- Nejčastější vazbou bývá kytice růží. Můžete také vyzkoušet něco jemnějšího jako aranžmá z konvalinek.

 

 

 • Pro radost- Zvolte to, co by se líbilo dotyčnému, například podle barvy nebo ročního období. Barevné květiny vždy zvednou náladu. Pro všechny příležitosti platí, že pokud kytici vyberete s láskou, rozhodně neuděláte chybu.Jakou barvu kytice zvolit?

Existuje spousta rad na to, co říkají jednotlivé barvy květiny. Pro ty, co si neví rady, však stačí řídit se jednoduchými pravidly.

 

Jednobarevná kytice- Jedna barva v kytici vytváří čistý a elegantní vzhled, je stylová a hodí se ke všemu. 

 

 

Pestrobarevná kytice- Barevná kytice rozhodně zvedne náladu a potěší. Více barev v kytici je pro kohokoliv s veselou osobností nebo pro toho, co zrovna potřebuje trochu rozveselit. 

 

 

Červená barva- Červená kytice je velmi romantická a tak se hodí k výročí nebo na Valentýna.


 

Bílá barva- Bílá barva je známá svou symbolickou čistotou a nevinností. Bílá kytice je jednoduchá a krásná a hodí se ke všemu.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení