Má mě rád, nemá mě rád: jak správně vybrat kytici

Když někomu darujeme kytici, chceme mu vyjádřit náklonnost. Někdy si ale nejsme jisti, jaký typ kytice zvolit. Pokud ji vyberete s láskou, určitě nic nezkazíte, můžeme Vám ale poradit, pro koho a při jaké příležitosti se různé druhy kytic hodí.

 

Pro koho kytice bude?

Možná jeden z nejdůležitějších faktorů pro výběr květiny je určit, pro koho ji plánujeme koupit. Darované kytice pro babičku, přítelkyni a paní učitelku budou všechny vypadat trochu odlišně.

 

 • Slečna- Mladým slečnám udělá radost např. romantická kytice v jemných tónech (bílé nebo růžové odstíny), růže nebo tulipány. V našich prodejnách také nabízíme trendy flower box, který je populární hlavně u mladších generací.

 

 • Žena- Každá žena ocení jakoukoliv kytici. Největší radost ji uděláte, pokud si vzpomenete na její oblíbenou barvu nebo druh květiny. Kromě toho neuděláte chybu s kyticí míchanou z několika různých druhů květin.

 

 • Babička- Pokud nevíte jaké květiny má ráda, vyberte decentní a především trvanlivější květy, jako je lilie, či karafiát.

 

 • Paní učitelka- Na začátek školního roku volíme menší kytice, kytice na konec školního roku by měly být dokulata vázané, větší a pestřejší. Skvělou alternativou ke klasickým kyticím jsou flower boxy, protože k této kytici nepotřebujete vázu.

 

 • Dítě- Doporučujeme malou kytičku ve světlých tónech doplněnou mašlí.

 

 • Muž- Není potřeba se obávat, že pro muže kytice není vhodná. Z květin může mít radost každý. Pro pány se hodí kytice v jakékoliv barvě nebo pestrobarevná, styly volíme spíše elegantní než romantické. Druh květiny může být také jakýkoliv- vybírejte ze všeho od slunečnice až po modré růže.Při jaké příležitosti kytici darujeme?

Květiny jsou skvělým dárkem při každé příležitosti. Často se však stává, že dorazíme do květinářství a najednou nevíme, co si s výběrem počít. Kromě našich šikovných floristek Vám pomohou i tyto rady.

 

 • K narozeninám- Kytice k narozeninám může mít oblíbenou barvu nebo být z oblíbených květin, může být honosná, míchaná z několika druhů květin nebo větší počet jednoho typu květin. K narozeninám na jaře a v létě se hodí světlejší barvy nebo kytice lučního kvítí

 

 • Svatba- Svatební kytice by měla být vytvořena nevěstě na míru, tak, aby odrážela její osobnost a styl. Měla by ladit s nevěstou, s jejím líčením a barvou vlasů, s typem svatby, se svatebními šaty a se svatebními barvami

 • K výročí- Zvolte kytici s oblíbenou barvou nebo květinou partnera/partnerky nebo něco v romantickém stylu, například červené růže. K výročí svatby doporučujeme stejné květy, jako měla nevěsta v den svatby.

 

 • K ukončení studia- K oslavě konce studia se hodí kytice z oblíbených květin nebo kytice vázaná do výšky postupného tvaru. 

 

 • Pohřeb- Nejčastější vazbou bývá kytice růží. Můžete také vyzkoušet něco jemnějšího jako aranžmá z konvalinek.

 

 

 • Pro radost- Zvolte to, co by se líbilo dotyčnému, například podle barvy nebo ročního období. Barevné květiny vždy zvednou náladu. Pro všechny příležitosti platí, že pokud kytici vyberete s láskou, rozhodně neuděláte chybu.Jakou barvu kytice zvolit?

Existuje spousta rad na to, co říkají jednotlivé barvy květiny. Pro ty, co si neví rady, však stačí řídit se jednoduchými pravidly.

 

Jednobarevná kytice- Jedna barva v kytici vytváří čistý a elegantní vzhled, je stylová a hodí se ke všemu. 

 

 

Pestrobarevná kytice- Barevná kytice rozhodně zvedne náladu a potěší. Více barev v kytici je pro kohokoliv s veselou osobností nebo pro toho, co zrovna potřebuje trochu rozveselit. 

 

 

Červená barva- Červená kytice je velmi romantická a tak se hodí k výročí nebo na Valentýna.


 

Bílá barva- Bílá barva je známá svou symbolickou čistotou a nevinností. Bílá kytice je jednoduchá a krásná a hodí se ke všemu.