Vše, co jste chtěli vědět o růžích!

Naše růže jsou naší chloubou. Ty nejkrásnější druhy růží pro vás pravidelně dovážíme z Holandské burzy, aby byly vždy čerstvé. Námi vybrané růže se pěstují v Ekvádoru. Na e-shopu nabízíme zatím pouze dva druhy, a to Mondial, což jsou krásné krémové růže s velkými květy a Explorer, klasické velkokvěté rudé růže. Na našich pobočkách potom najdete i spoustu dalších druhů v různých barvách i velikostech. Existuje přes 150 různých odrůd růží. Od velkokvětých růžových až po miniaturní oranžové. Naše stálá nabídka zahrnuje ekvádorské růže dlouhé od 70 do 90 cm.

Na jakou příležitost se nejlépe hodí růže?

Věřte nebo ne, růže se hodí ke každé příležitosti! 

Barevný pugét rozzáří den mladší sestře k narozeninám a jemná kytice mamince ke Dni matek. Naopak nezapomenutelným překvapením pro vaší drahou polovičku na Svatého Valentýna nebo k výročí bude romantické gesto v podobě 100 rudých růží nebo elegantního flower boxu. Své místo si jistě najdou i ve svatební kytici.

Růžemi zkrátka nikdy nic nezkazíte.

S čím růži nakombinovat?

Takto kombinují růže naše floristky:

Veronika z Palladium, Praha: Růže je krásná sama o sobě, ale když už ji chce člověk kombinovat, je lepší zvolit něco jemnějšího, jako je Nevěstin závoj, Statice, Eustomy či Zeleň.

Lucie z Atrium Palác, Pardubice: “Doporučuji kombinaci s Bear grassem, Eustomou, Eucalyptem či trsovými růžemi. Do vyloženě nízké kulaté kytice i se Chryzantemami Santini. Ve zkratce, s takovým tím “lučním kvítím”, aby vynikla krása růže a zbytek ji jen podpořil.”

Katka z Metropole Zličín, Praha: “Určitě doporučuji kombinaci s Nevěstiným závojem, Staticí, Šalvějí, Štěničníkem či květinou Wax. 

Ludmila z Mercury Centrum, České Budějovice: “Růže jsou krásné samy o sobě, ale při kombinaci s jinými květinami, bych volila nějaké drobnější. Eustoma, Santini, Tanacetum, Eucalypt. Možností je hodně.”

Růže v hravě barevném provedení pro zářivě sebejistou ženu nabízí kytice Poppy. Pohádková kombinace květin v kytici Cinderella budí dojem, jako by byla čerstvě nařezaná v zámecké zahradě. Pokud hledáte něco elegantního, obdarovaného jistě potěší flower box Sugar nebo kytice Luxury, Naomi či Candy.

 

Věděli jste, že každá barva růže má jiný význam? Dávejte si pozor, co květinou chcete říct!

Je důležité mít na mysli, že není růže jako růže. Její význam se totiž razantně mění s barvou květiny.

Červená symbolizuje lásku a vášeň.

Bílá reprezentuje čistotu a nevinnost.

Žlutá představuje přátelství.

Růžová  je spojována s ženskostí a elegancí.

Oranžová nese význam nadšení a touhy.

Růže není jen krásná, ale i užitečná. 

Nejenže krásně voní, ale má i spoustu zdravotních benefitů. Obsahuje vitamin C, podporuje trávení a pomáhá proti nepříjemných průjmům. Možná i proto se hojně využívá v bylinkářství, růže keltská dříve i v lékařství. 

Růže stolistá je silné antivirotikum a má antibakteriální, antimikrobiální, antimykotické a antioxidační účinky. Čaj z růže napomáhá k příznivé funkci močového měchýře. Popíjení takového čaje uvítají zvláště diabetici, jelikož může pomoci ke snížení hladiny cukru v krvi. 

Okvětní lístky růže najdeme i v salátech a zákuscích. Z damašských, galských, anglických či stolistých růží se vyrábí marmelády, které se hodí k jemným dezertům. Jistě nás už ani nepřekvapí, že právě růže je jedna z přísad tureckého medu.

Růže se také umí velmi dobře aklimatizovat. Zimu proto přečká i bez dodatečné ochrany, a co víc, je odolná vůči nemocem a hmyzu.

Co se u růže stále nepodařilo vyšlechtit, stejně jako u tulipánů, je černá barva.

Zpět do obchodu